Włazy wemDeck ®

Przestrzeń przyszłości – włazy najazdowe WemDeck® ISD

Produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych dzięki finansowaniu Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG

The form you are trying to view does not have Embedded display type.

Rozwój infrastruktury podziemnej

Branża budowlana w Polsce w ostatnich rozwija się bardzo dynamicznie. Nowoczesne technologie, oprogramowania, materiały i produkty dają wiele nowych możliwości i sprawiają, że rynek budowlany może zaoferować jeszcze bardziej funkcjonalne, innowacyjne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązania współtworzące ład architektoniczny. Co więcej, rozwiązania te z biegiem czasu korzystniej wpływają na środowisko w odniesieniu do rozwiązań z przeszłości.

Ostatnie lata to czas intensywnej rozbudowy przestrzeni podziemnej. Inwestycje te są realizowane także na obszarach już zurbanizowanych. Biorąc pod uwagę aktualne prognozy demograficzne, zgodnie z którymi w ciągu najbliższych kilkunastu lat do miast przeniesie się około 70% ludności, komfort życia, przestrzeń i bezpieczeństwo mogą nam zapewnić dzisiejsze inwestycje w infrastrukturę podziemną. Gęsta zabudowa miast oraz coraz mniejsza ilość dostępnych terenów pod inwestycje sprawiają, że także w Polsce coraz częściej trzeba będzie wiele zadań projektowych rozwiązywać w przestrzeni podziemnej.

Korzyści wynikających z budowania pod ziemią jest wiele. Dzięki tego typu realizacjom możliwe staje się uwolnienie powierzchni terenu i przeznaczenie go na rekreację czy tereny zielone wspierające przyrodę. Zaletą jest także temperatura, która na  głębokości około 1,5 m pod powierzchnią gruntu, w ciągu roku utrzymuje się w przedziale 7 – 13 °C. Ta właściwość sprawia, że budowle podziemne zapewniają jednocześnie ochronę przed ekstremalnymi warunkami klimatycznymi, jak również istotną oszczędność energii.

wemDeck® ISD T1 jako łatwy dostęp do infrastruktury podziemnej

Dostęp do podziemnych obiektów w których mogą znaleźć się np. sterownie, serwerownie czy też dostępy do urządzeń zapewniają włazy najazdowe projektowane i wytwarzane przez polskiego producenta Wemeco Poland pod marką wemDeck. Włazy najazdowe wemDeck® ISD T1 są instalowane w miejscach, w których dostęp do infrastruktury podziemnej nie powinien stanowić przeszkody dla otoczenia. Dzięki możliwości wypełnienia włazu kamieniem dekoracyjnym, asfaltem, brukiem czy zielenią, włazy nie zaburzają ładu architektonicznego a zapewniają skuteczny dostęp do niezbędnych urządzeń czy też instalacji ukrytych pod powierzchnią gruntu. Włazy są wyposażone w zawiasy antywłamaniowe oraz specjalne zamknięcia spełniające wymagania norm związanych z odpornością na włamanie. Mówiąc o łatwym dostępie, producent zakłada, że każdy z włazów wemDeck może zostać otwarty przez jedną osobę przy zachowaniu przepisów dotyczących norm dźwigania.

wemDeck® ISD T1 występują w różnych wersjach materiałowych. Dobór materiału zależy od rodzaju środowiska w jakim właz zostanie zamontowany. Włazy mogą być produkowane stali nierdzewnych (w tym stali kwasoodpornych), stali węglowych cynkowanych ogniowo z możliwością dodatkowego pokrycia powłokami malarskimi, które pozwolą na wpasowanie się architekturę lub zabezpieczą dodatkowo produkt.

Włazy wemDeck projektowane są zgodnie z obecnymi standardami w oparciu o Eurokody i dodatkowe normy. Główną normą dającą wytyczne do włazów najazdowych jest niezharmonizowana norma PN-EN 124 dotycząca zwieńczeń wpustów ściekowych i studzienek włazowych do nawierzchni dla ruchu pieszego i kołowego. Na wytwarzane produkty Wemeco Poland nadaje znak CE zgodnie z normą 1090-1.  Norma dotycząca wykonania konstrukcji stalowych i aluminiowych nakłada na producenta spełnienie dodatkowych wymogów takich jak te zawarte w EN ISO 3834.

Jako jeden z nielicznych producentów w kraju, wszystkie procesy produkcyjne niezbędne do wytworzenia włazu wykonywane są w naszej fabryce. Proces rozpoczyna się od projektowania a następnie poprzez zakup materiałów, cięcie laserowe, łagodzenie ostrych krawędzi, gięcie,  spawanie zrobotyzowane, trawienie, pasywację, malowanie i ostatni etap w postaci montażu wytwarzany jest  właz którego proces produkcyjny jest kontrolowany na każdym etapie.

Jakość potwierdzamy certyfikatami. Nasze produkty spełniają wymagania jakości dotyczące spawania materiałów metalowych – norma 3834-2 a całość potwierdza System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Fundusze Norweskie i EOG wspierające nowe technologie w Wemeco Poland Sp. z o.o.

Rok 2022 jest przełomowy dla przedsiębiorstwa Wemeco Poland pod kątem wdrożenia nowych urządzeń niezbędnych do produkcji włazów najazdowych w najwyższej jakości.

Dzięki pomocy ze strony Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG – projektowi w ramach schematu „Technologie przyjazne środowisku” programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje”, współfinansowanemu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, 2014-2021 (Nr Umowy: UWP-NORW.19.01.01-02-0004/20-00 Tytuł projektu: „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku poprzez wdrożenie innowacyjnego produktu tj. włazu wemDeck ISD – jako rezultatu prac B+R w firmie Wemeco Poland sp. z o.o.”) – zakupiona została nowa wycinarka laserowa oraz nowa linia malarni proszkowej. Maszyn te korzystnie wpływają na otoczenie. Wemeco Poland stawia na środowisko. Polityka Przedsiębiorstwa zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 400 000 kgCO2/rok przy jednoczesnym wzroście produkcji w najbliższych latach. Nowe inwestycje znacząco zbliżają do realizacji tego założenia.

Sposób funkcjonowania nowej technologii malowania oraz cięcia laserowego oparty jest na automatyzacji procesów. Najważniejszym czynnikiem decydującym o innowacyjności zakupionej technologii jest nowoczesność, łatwość obsługi, precyzja i ogromne oszczędności zarówno jeśli chodzi o energię elektryczną jak i koszty serwisowania.

Wyższość wymienionej technologii nad obecnie zastosowaną to przede wszystkim wysoka wydajność pracy całego systemu. Przy użyciu lasera na ciele stałym TruDisk cięcie przebiega znacznie szybciej. Fiber to nowoczesność, łatwość obsługi, precyzja i ogromne oszczędności zarówno jeśli chodzi o energię elektryczną jak i koszty serwisowania. To rozwiązanie stanowiące nie tyle alternatywę dla laserów CO2, ale będące jednocześnie gigantycznym skokiem technologicznym.

Przydatne linki dla chcących skorzystać ze wsparciu ze strony Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG, by stać się częścią programu w którym „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”:

www.eeagrants.org; www.norwaygrants.org

Przyszłość budownictwa w Polsce

Biorąc pod uwagę ciągły wzrost populacji na świecie, przyszłość budownictwa, będzie musiała być odpowiedzią na nasze potrzeby. Co więcej będzie musiała łączyć w sobie energooszczędność, ekologię i funkcjonalność a to bardzo często jest trudne do osiągnięcia. Wiedza architektów, projektantów i konstruktorów będzie najbliższych latach znacząca by sprostać problemowi jakim jest coraz większy brak dostępnych terenów w zasięgu miast. Na koniec, rynek będzie potrzebował nowych technologii, które pozwolą na optymalizację procesów produkcyjnych i wdrożenie robotyzacji w większej skali co pozwoli na realizację innowacyjnych projektów.  W pionie wykonawstwa i produkcji to wydajność odegra kluczową rolę a jej rezerwy w każdym sektorze pozostają spore.

Można nas znaleźć na www.wemeco.pl oraz LinkedIn: Wemeco Poland Sp. z o.o.